TPO w kosmetykach zakazane od 1 września 2025 r. – co dalej?

TPO, substancja stosowana od lat m.in. w produktach do stylizacji paznokci, od września 2025 r. zniknie z legalnego obrotu. Zakaz obejmie nie tylko sprzedaż, ale też używanie kosmetyków zawierających TPO w salonach. Dlaczego? Bo – jak ostrzega GIS – może zagrażać zdrowiu klientów.

Opłata roczna w salonie beauty za BDO?

Obowiązek uiszczania opłaty rocznej w BDO dotyczy podmiotów wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach, czyli producentów kosmetyków. Jeśli wprowadzasz (produkujesz) własne kosmetyki – podlegasz opłacie rocznej BDO.

Obecność osoby bliskiej przy porodzie – Twoje prawo i wsparcie

Poród to jedno z najbardziej wyjątkowych i jednocześnie wymagających wydarzeń w życiu. W takiej chwili niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia. Dlatego obecność osoby bliskiej przy porodzie nie tylko pomaga emocjonalnie, ale jest także prawem każdej rodzącej kobiety w Polsce.

Wadliwie wykonany zabieg mikrodermabrazji diamentowej

Łącznie ponad 6 tysięcy złotych dla Klientki za wadliwie wykonany zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Opisywana sprawa potwierdza jak ważne jest odbieranie świadomej i swobodnej zgody od Klientki wraz z przeprowadzonym wywiadem przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu.

Wypadnięcie pacjentki z łóżka w szpitalu

Zadośćuczynienie za wypadnięcie pacjentki z łóżka w szpitalu? Tak, to możliwe, bowiem szpital ponosi odpowiedzialność za błędy organizacyjne i zaniedbania techniczne sprzętu medycznego.

Jedno konto na Booksy dla jednego przedsiębiorcy

System rezerwacyjny jest bardzo pomocnym narzędziem w dzisiejszym świecie – w kilka chwil jesteśmy w stanie umówić się do kosmetyczki, czy fryzjera. Jednak jak to jest z prowadzeniem konta firmowego Booksy? Czy każdy przedsiębiorca musi mieć swoje konto Booksy, przez które będziemy mogli się umawiać do niego na oferowane usługi?

Błędnie wykonana depilacja laserowa

Kosmetyczka nie dochowała należytej staranności, jakiej można oczekiwać od profesjonalisty zawodowo zajmującego się świadczeniem usług w postaci depilacji laserowej, tym samym można jej przypisać zawinione i bezprawne zachowanie, na skutek którego klientka doznała szkody. Stąd też klientka mogła żądać odszkodowania, jak i zadośćuczynienia.