Recepta na leki opioidowe tylko po osobistym zbadaniu przez lekarza
Czy można uzyskać receptę na fentanyl czy medyczną marihuannę przez receptomat?
Czy można uzyskać receptę na fentanyl czy medyczną marihuannę przez receptomat?
Co do zasady kobieta ma prawo wybrać miejsce swojego porodu. Jednak nie zawsze…
„Pacjentka z numerem 12 do terminacji” – czy możliwe jest wezwanie pacjentki do gabinetu w taki sposób?
Czasem farmaceuta odmówi wydania leku, który nie potrzebuje recepty. Sprawdź kiedy to możliwe!
Klientka poddała się zabiegowi kosmetycznemu (makijaż permanentny), a zabieg został wykonany niepoprawnie – żądała 5 000 zł zadośćuczynienia, otrzymała 3 500 zł.
Ograniczenie osób uczestniczących w wykonywaniu czynności leczniczych wydaje się najistotniejszym działaniem służącym ochronie prywatności pacjenta. Jednak w pewnych okoliczność jest to w Polsce możliwe nawet bez zgody pacjenta.
Pacjentka ze względów religijnych sprzeciwiała się wykonywaniu u niej transfuzji krwi – nawet w sytuacji zagrożenia jej życia. Lekarze takową transfuzję wykonali, a teraz muszą zapłacić 12 tysięcy euro.
Do Komisji Etyki, Praktyki Adwokackiej i Wykonywania Zawodu Naczelnej Rady Adwokackiej wpłynęło zapytanie czy używanie terminu „adwokatka” jest naruszeniem godności zawodu adwokata. Sprawdź na jakim stanowisku stoi Komisja.
Rodzinie Sacklerów przypisuje się wywołanie epidemii opioidowej w USA. W latach 1999-2019, czyli u szczytu działania ich firmy – Purdue Pharma – z przedawkowania opioidów zmarło ponad 820 tys. Amerykanów. Czy teraz zawarta ugoda uchroni ich przed kolejnymi procesami pacjentów?
Czy zawsze wystąpienie niepożądanego zdarzenia medycznego musi kończyć się walką w sądzie? Czy można spróbować załatwić sprawę szybko i polubownie?
Podanie informacji o skierowaniu na przymusowe leczenie psychiatryczne jest naruszeniem prywatności, a podanie nieprawdziwej informacji dodatkowo naruszeniem dobrego imienia i godności człowieka. Czy dotyczy to też osoby publicznie znanej?
Pewna Uczelnia opublikowała filmik nagrany w prosektorium, na którym było widać ludzkie zwłoki. Miał on promować studia na kierunku lekarskim. Jednak czy to nie było znieważenie zwłok?
Czy sąd opiekuńczy może „zmusić” dziecko i matkę dziecka do poddania się grupowemu badaniu krwi w toczącym się postępowaniu o zaprzeczenie ojcostwa? Sprawdź!
Od 2022 r. istnieje obowiązek wpisywania informacji o ciąży pacjentki do Systemu Informacji Medycznej. Czy Ministerstwo Zdrowia planuje wycofać się z tego obowiązku?
Leczenie za granicą wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi płatnościami – sprawdź na jakich zasadach działa EKUZ.
9:00 – 17:00
zamknięte
© 2024 Pani po prawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.